عیب یابی ماشین لباس شویی

عیب یابی ماشین لباس شویی

در این مقاله قصد داریم به برخی از مشکلات متداول ماشین لباس شویی و ایراد های احتمالی آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

مشکلات ماشین لباس شویی

 

روشن نشدن ماشین لباس شویی

ابتدا از اتصال برق مناسب به ماشین مطمئن شوید. ولتاژ برق مناسب برای روشن شدن ماشین لباسشویی 205 تا 230 ولت و جریان 15 آمپر است. ولتاژ کمتر از 180 ولت قادر به روشن کردن ماشین نخواهد بود.

 

کار نکردن دکمه استارت ماشین لباس شویی

در این حالت دستگاه روشن میشود اما شروع بکار نمی کند. ابتدا از بسته بودن کامل درب ماشین اطمینان حاصل کنید. در موارد دیگر ممکن است دکمه استارت هرز و یا خراب شده باشد. در غیر اینصورت ماشین ایراد فنی دارد و ممکن است میکروسوئیچ درب، برد کنترل و یا پروگرامر دستگاه معیوب شده باشد.

 

آبگیری نکردن ماشین لباس شویی

ابتدا از باز بودن شیر ورودی اطمینان حاصل کنید. ممکن است در فیلتر ورودی آب آشغال گیر کرده باشد و یا دستگاه نقص فنی پیدا کرده باشد. در ماشین لباسشویی های مدرن مشکل عدم آبگیری دستگاه به صورت کد ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر می گردد.

 

خارج شدن آب از کف ماشین لباس شویی

شایع ترین ایراد پارگی و یا خوردگی لاستیک دور درب است که باید تعویض گردد. در موارد دیگر می توان به سوراخ شدن مخزن، خرابی پمپ و یا خراب شذن کاسه نمد لباسشویی اشاره کرد.

 

گرم نکردن آب

ممکن است این مشکل مربوط به خرابی المنت و یا تنظیم نبودن ترموستات باشد. در مواردی هم ممکن است سیم رابط تایمر به المنت قطع شده باشد یا برد خراب باشد.

 

آبگیری و شروع به کار نکردن

در بیشتر موارد هیدرواستات خراب است و یا سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر قطع شده است. در سایر موارد می توان به خرابی موتور تایمر، خرابی موتور اصلی و یا خرابی یا سفت بودن تسمه اشاره کرد که در این مورد تسمه باید رگلاژ گردد.

 

عدم تخلیه آب

تخلیه نشدن آب پس از پایان کار ماشین ممکن است به کثیف بودن فیلتر، تا خوردگی شلنگ خروجی و یا خرابی پلاتین تایمر مربوط به پمپ باشد. و یا پمپ خراب است که باید تعمیر یا تعویض شود. البته پمپ های ماشین لباسشویی های جدید تعمیر نمیشوند و فقط باید تعویض شود.

 

لرزش ماشین لباس شویی

لرزش ماشین لباسشویی ضمن آبکشی ممکن است به تراز نبودن دستگاه ربط داشته باشد. در غیر اینصورت می توان به خرابی بلبرینگ های موتور، خرابی یاتاقان های مخزن، باز شدن و یا شل شدن پیچ های ایمنی و یا خرابی تسمه یا خراب کمک مربوط باشد. در صورت بروز چنین مشکلی قبل از تماس با مرکز تعمیر ماشین لباسشویی حتماً از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

سرو صدای ماشین لباس شویی

 

این ایراد متداولترین مشکل در تعمیر ماشین لباسشویی می باشد و می تواند مربوط به شل شدن پولی ها، خرابی یاتاقان محور مخزن و خرابی بلبرینگ های موتور یا دیگ یا خرابی آبکش ربط داشته باشد. در موارد دیگر امکان دارد جسم خارجی بین چیلک و مخزن شست و شو گیر کرده باشد و یا بیشتر از ظرفیت ماشین لباس داخل آن ریخته شده باشد. 

جمع بندی

 

لباسشویی‌ها دارای مکانیسم کار و اجزاء مشابه‌ی هستند و به همین خاطر دلایل و علت خراب شدن آنها شبیه به هم است. عیب یابی ماشین لباسشویی از موارد جدا نشدنی و اجتناب ناپذیر این دستگاه کاربردی محسوب می شود.
در این مطلب با انواع مشکلات ماشین لباس شویی و راه‌های رفع آن آشنا شدید. امیدواریم برایتان مفید واقع شده باشد.

 

بدون نظر

ارسال یک دیدگاه

09153385889
کمک لازم دارید؟ با ما در ارتباط باشید